Stöd och matchning

Stöd och Matchning

Vem är du? Vad vill du? Hur når du dit?

Vi går igenom och kartlägger din utbildning, kunskap och dina erfarenheter. Det visar vilka alternativ som passar dig och vad du själv behöver göra för att nå dit. Utifrån din individuella kartläggning matchar vi dig mot vårt kontaktnät med arbetsgivare eller hittar studievägar för att nå din drömutbildning.

Du och din handledare planerar tillsammans vilka aktiviteter som kan hjälpa dig framåt steg för steg. Du får stöd i att göra CV och ansökningshandlingar, träning och förberedelser för intervju, strategier för jobbsökning, motivation och mycket mer.

3steg1
  • Via arbetsförmedlingen så kan du som arbetssökande be din handläggare att få delta i programmet Stöd och Matchning.
3steg2
  • Arbetsförmedlingen beslutar om du har rätt att delta i programmet.
3steg3
  • Du får välja leverantör av Stöd och Matchning – exempelvis Karriärvägledarna.
    KA-numret till ditt närmsta kontor ser du nedan, det fyller du i hos arbetsförmedlingen när du väljer leverantör.

Norrköping

Nygatan 93
602 34 Norrköping

KA-nummer (Östergötland)
10064275

Per Ericsson
0735 93 32 15
per@karriarvagledarna.com

per_beskuren

Linköping

Hertig Karlsgatan 2
582 21 Linköping

KA-nummer (Östergötland)
10064275

Jenny Leo
0707 54 00 65
jenny@karriarvagledarna.com

jenny

Söderköping

Margaretagatan 37
614 31 Söderköping

KA-nummer (Östergötland)
10064275

Julia Lundberg
0760 24 12 86
julia@karriarvagledarna.com

PANA3234

Motala

Sjögatan 5
591 30 Motala

KA-nummer (Östergötland)
10064275

Monica Andersson
0760 26 48 53
monica@karriarvagledarna.com

PANA4330

Stockholm

Västberga Alle 9
126 30 Hägersten

Arenavägen 41
121 77 Johanneshov

Stockholmsvägen 17 
195 34 Märsta

Kistagången 20b 
164 40 Kista

KA-nummer (Stockholm)
10063000

Lena Lindqvist
0707 60 36 45
lena@karriarvagledarna.com

lena_beskuren

Eskilstuna

Kungsgatan 6
632 20 Eskilstuna

KA-nummer (Eskilstuna)
10066051

Emilia Angbratt
0760 08 94 56
emilia@karriarvagledarna.com

MicrosoftTeams-image (2)

Katrineholm

Fredsgatan 17
641 30 Katrineholm

KA-nummer (Eskilstuna)
10066051

Kristina Johansson
0707 90 96 46
kristina@karriarvagledarna.com

Kristina Johansson karriarvagledarna katrineholm

Finspång

Vallonvägen 15
612 30 Finspång

KA-nummer (Östergötland)
10064275

Sofie Skallberg
0793 28 63 41

sofie@karriarvagledarna.com

PANA4106

Mjölby

Jerikodalsgatan 6
595 30 Mjölby

KA-nummer (Östergötland)
10064275

Christina Bovin
0739 76 30 56
christina@karriarvagledarna.com

Christina Bovin karriarvagledarna mjolby